Вам же сами участники конференции сказали, что производства нет, есть сборка из китайских комплектующих, на уровне детских конструкторов. МО Украины даже не сформулировало единых требований к таким дронам.
Загалом ,ця тема - дійсна варта уваги 👍🇺🇦 Хоча, я сам почав цим займатись ще у 2016 році , у 2017 більш меньш почало нормально виходить 😎 І що ,саме цікаве - в те що ця тема має військовий напрямок ,купа колег не вірили 🤔, сміялися що я говорив про можливість скидання бомб з дронів !😎
Дуже крутий випуск! Приємно, що у нас є стільки українських виробників. Сподіваємось що виробництво буде тільки масштабуватись, дуже перспективний напрям
Вы были невнимательны, производство в Китае, в Украине только собирают детали конструктора и не более того. Причем официально завести комплектующие проблематично из-за контролирующих органов в Украине. Комплектующие завозят контрабандой, даже посылки с АлиЭкспресс с комплектующими для сборки таких дронов, задерживает таможня.
@@serhiisse2321 питання софту, реб може вирубити контроль, але невеличка плата для автономної роботи це реально. Як і повернення додому по компасу і сісти по барометру.
Нажаль росіяни не відстають - в них FPV збираються в промислових масштабах, купа волонтерів збирає шалені кошти. Тобто це вже війна народ на народ, один народ ненавидить і намагається знищити інший. Згадайте це, коли будете чути що у війні винен лише путін.
Насправді їм потрібно ще навчити когось, щоб зміг керувати, якість цих дронів, площа території застосування навіть у цих масштабах вони не зможуть покрити площу. І дронами війну не виграти, це скоріше засіб трохи пом'якшити оборону
Звісно, але ж це потребує купи хороших інженерів з гідною оплатою їх праці. А наша совкова система освіти дуже застаріла і теж потребує модернізації. Можна побудувати сучасний завод з виробництва чіпів, модулів, мікросхем, але ж хто буде на ньому працювати? Та ще й судова система у нас...так собі, дуже поширена корупція і кумовство. Багато проблем з тою локалізацією.
Для того чтобы вкладывать деньги в производство комплектующих, бизнесмен должен понимать, что будет спрос и он не только вернет вложения, но и получит прибыль. А сейчас ему обеспечена только головная боль от государственных структур и конкуренция со стороны китайских производителей.
@@govadi2784 Так якшо почати робити нормальні комплектуючі, добротні такі, якісні, продумані, то потім не тільки Україна буде їх закупляти. США з радістю почали б купляти вироби такого штибу не в Китаю. Тут питання 4-5 авантюрних інвесторів, які будуть думати "круто, давайте робити" а не "как би мнє отбить стоімость вложеній"
@@alexferens6473 Ну а почему покупатели должны сделать выбор в пользу продукции от новичка на рынке, да еще и переплатить. Ведь китайские разработчики и производители предлагают им отработанные решения, добротные и качественные комплектующие для FTP дронов. При этом продают их во всем мира. У них налаженная кооперация с китайскими производителями процессоров, матриц, оптики и электронных комплектующих. Массовое производство и низкие издержки, позволят им получать самую низкую себестоимость продукции, китайские производители конкурируют друг с другом на мировом рынке. Любой адекватный инвестор оценивает уровень рисков и его девиз это не "давайте сделаем круто" и потеряем деньги, а давайте сделаем, чтобы заработать денег".
З того боку це вже не менш потужно, на жаль. Включно з z-волонтерами в тилу під дахом відомої ПВК. Це я до того, що паралельно необхідно розвивати також напрямок засобів *боротьби з FPV-дронами супротивника*
@@artemkravchenko2056 от термобара не спасёт, маскировочные сети не всегда успеешь поставить после зачистки/штурма, всрусские дроны быстрее долетят. Реально нужны именно ребы которые их просто убьют до прилёт на наши позиции.
Чуваки під час війни створюють світові речі, які Держава навіть осмислити їх потужність не може до кінця.Честь та хвала їм. Звісно в майбутньому це будуть топ виробництва та й певне не тільки Європа)
Да, китайцы в этом плане молодцы. Если такое они продают школьникам на Алиэкспресс, то для своей армии у них уже почти готовы решения следующего поколения, под управлением искусственного интеллекта, рой таких дронов.
Зараз досі існує дуже велика проблема з переводами фахівців (пілотів) в новоутворенні підрозділи ЗСУ - ударні роти БПЛА з інших підрозділів особливо з ТРО. Втрачаємо час та пілотів нажаль.
Когда-то будут целые рои накрывать сектора и с помощью ИИ отлавливать технику и живые цели, но до этого ещё лет 10, война успеет закончится и начаться по новой, нужно быть готовыми.
Стандартизация дронов- это модульность. Даже при модульности дрон не будет гранатой с пропеллером. Нужно время на обучение+ личные качества организма оператора дрона (особенно FPV) + опыт после.
Ви пробували відкрити хоч один завод? А тепер поцікавтесь прибутковістю держпідприємств, рівнем зарплат там, і порівняйте з приватними заводами. Не треба вимагати від держави займатись комерцією, робіть це самостійно і вимагайте зручних умов для цієї ж комерції
53 милиона на реконструкцию парков которые выделило правительство это 100 000 ВПН дронов , зачем нам парки когда у нас война? деньги хотят на парках отмыть ?
@@Факт-й5ы та і 5000 не вийде, бо оператору дрона потрібен пульт і окуляри та різна мілочовка (разом десь під 1000$). По моїх розрахунках (закривши одне око) вийде забезпечити за цих 53млн десь 20 операторів із 100 дронами на кожного. Тобто 2000 дронів (що не є дуже багато із вищеозвученої витрати в 10 дронів на день одному оператору) + органи управління. А варто зазначити, що потрібні хоч мінімальний ремкомплект, ще один розвідувальний дрон для підтвердження/ретрансляції, сам ретранслятор (не помішало б на більші відстані), ноутбук хоча б, зарядники і т.д. та і видавати 1комплект периферії на оператора така собі ідея, бо це війна і пошкодити одиничний екземпляр елементу управління доволі легко. До чого я це веду? До того, що тих 53млн грн серйозної погоди в цій галузі не зробить. Як і в парках, до речі. Тому із основною тезою про "парки не на часі" я швидше згоден чим ні.
@@govadi2784 та це зрозуміло, що це не військові дрони. Просто з'їзд виробників дронів проходить в контексті використання дронів в військовому напрямку. Тому я й радий за те, що ці дрони все більше використовуються в цих цілях.
Хтось з виробників може розписати, що необхідно по обладнанню для локалізації виробництва? Щоб не просто скаржитися в нікуди, а була пропозиція, бо попит же є.
ті ж рами наче роблять і так, що і можна робити у нас - це двигуни (магніти у нас наче не роблять, а так все є), електроніку теж можна збирати у нас. Для цього всього по більшості треба спеціальні станки та інженери, не треба освоювати щось нове
Нет, конечно они не могут указать все необходимое оборудование. Так как имеют дело с готовыми комплектующими, которые производят на заводах в далеком Китае. Помимо оборудования нужны детали, техпроцесс, инженеры и рабочие. Например, изготовление печатной паты в Украине, обходиться в 2 раза дороже чем изготовление. доставка и растаможка из Китая. С каждым резистором, конденсатором и и чипом аналогичная ситуация. Сборщики дронов даже не понимают, что такое производство, сколько нужно вложений, где взять специалистов, да просто найти рабочего.
нам терміново потрібно свторювати і розвивати сегмент fpv дрони-камідказде не лише в ЗСУ, а й прості школи з безкоштовним начанням, щоб фінансувались державою. Майбутнє за камікадзе! Доносьте це до Мін Оборони! Це буде вигідно нам всім.
Я не розумію чому держава не маштабує не вкладається в навчання операторів і масштабування виробництва цього продукту? Він себе вже зарекомендував так, що русня чуть не щодня ниє. Сотні тисяч таких дронів і може спокійно нівелювати артелерію противника. А якщо вкластися в розвиток, а саме грузопідйомності та дальності, то русню не врятує не їх «зуби драконів» не їх окопи в Криму.
Не штатний засіб ураження, треба прийняти на озброєння і вкластись в когось одного. Плюс держ контракт зазвичай фіксує якусь зборку, а вона постійно підлаштовуються під умови на фронті. Питання до мін оборони, чому воно так працює в принципі
Держава планує виділення з бюджета в декілька етапів, кожен з яких дуже забюракратизований, розробка -доробка пристрою, розробка способів використання, тактика стратегія використання, ввід в штатні підрозділи армії, бюджет ухвалюється після того парламентом на наступний рік і как далі, це довгий шлях. В в контексті бюджету цього року армії виділили менше половини коштів які потрібні для війни, але це і так 43% всіх грошей країни.
Потрібно більше гаражів де це збирають, тому що поки ми будемо чекати державні замовлення та сертифікації війна закінчиться для нас поразкою. Хотіли б доєднатися до комьюніти та почати працювати на перемогу у сфері збору та розробки дронів. Можливо є онлайн ком юніті, напишіть !!! Вірно сказано, потрібно починати виробляти все у середені держави.
Для этого их надо производить с изначально зауженной функцией защиты, а не собирать из китайских комплектующих для развития детского творчества с АлиЭкспресс.
@@ВасильЗамишляєв И? И это невозможно реализовать, с той стороны дроны из тех же самых компонентов. Мне изначально не было тяжело. Ну конечно же помогаю, любой ко платит налоги в бюджет Украины, оказывает помощь.
Можна зробити мережеву комп'ютерну гру з принципами управління як у цих дронів. І на уроках воєнної справи в старших класах школи влаштовувати матчі як колись у грі War Wings. І учням цікаво, і державі корисно - стіко потенційних операторів буде прямо зі школи виходити!
Моторы, электроника, акумуляторы, винты, все с Китая. Локализовать сборку? Но это не рашает что большая часть критических деталей будет с Китая с всеми вытекающими
вроде как все кроме электроники можно перевести на локальное производство, было бы желание, но и собирать электронные платы тоже можно, другой вопрос в цене по сравнению с Китаем. Если вы не пустословите - скажите что именно критически зависит от Китая и не может быть поставлено с других стран
@@romanv951 поставлено може бути. Але питання ціни і розміру партій. Тут головна перевага - це дешеве лайно. А таке масово зараз може робити лише Китай.
Дуже перспективний напрям! Аби обрати пару трійку найвдаліших моделей і декільком фірмам на збірку! Щоб була якась стандартизація компонентів, архітектури софту та керування! Ще б аналоги клятих шахідів виробляти хоча би пару сотень на місяць - ото б взагалі пожежа була(і в прямому сенсі і в переносному) 😊
Напрям перспективний але нажаль не у тому вигляді що він є зараз. Дрони дуже вразливі до ребу. І без серйозних інвестицій в апаратуру цього не уникнути
@@vladimirzaika3594 та це зрозуміло, проте реб теж на всій лінії фронту не наставиш))) та й тут має теж працювати наша ртр яка виявлятиме джерела постановки перешкод. А там де є велика загроза подавлення та втрати дронів то застосовувати більш дорогі та захищені моделі. Проте, звісно ж, це має бути держполітика а не, знову, волонтерська ініціатива!!! Бо наші держиморди тільки плачуться шо снарядів мало, а вирішувати проблему в інший спосіб чи то розуму не вистачає, чи відкату хочеться. То шо на людей їм на"рати це давно вже зрозуміло...
Чудово що в Україні з"явилася велика кількість виробників дронів і шкіл пілотів, але вже давно пора щоб держава включилася в закупівлю дронів і стимулювала виробництво запчастин.
Супер. все правильно! Треба стандартизувати або хоча б формалізувати підходи, бо саме елементарне, якщо прошивка передавача і приймача FPV дрона не співпадають, то ніхто нікуди не полетить! а на 0 ніхто не буде розбиратись з прошивками.
рэб на передовой уже дошел до состояния когда за 30 уе покупается на китае анализатор, небольшая антенка к нему и скрипт заливаются и он начинает орать когда за километр любой дрон прилетать собирается. уже сейчас мало когда можно просто взлететь вверх и вернуть птичку - находят, давят гпс и управление и все - дрон или теряется или садится. окопные персональные рэб уже в изобилии есть и у нас и у рашистов на дешевых китайских модулях. очень скоро на нуле все частоты будут тупо перекрыты наглухо. это проблема как для наших так и для их. потому этот вопрос очень скоро закроется. летать по инерциалке даже самой лучшей - бесполезно - накапливается ошибка и это не онлайн разведка. небольшое будущее есть у fpv дронов-камикадзе которые летят под 100 кмч по координатам на инерциалке и видео просто как подтверждение попадания в цель шлют направленным каналом на подвешенный на мавике ретранслятор. Уже и у них и у нас есть очень четкие алгоритмы что делать когда анализатор пищит наличие дрона. и действия эти очень эффективны - это подтверждает обьемы потерянных птичек. спутник тоже не панацея увы его легко заглушить а сделать экран чтоб отгородить наземный источник помех от слабого сигнала спутника очень сложно и он геометрически большой..тут уже взрослое пво увидит эту тарелку...моё мнение и мнение тех кто HTH и РЕБ занимаются - дроны мелкие с управлением с наземного пульта отживают своё. даже сегодня уже сложно найти диапазон какой на передке не глушат из каждого окопа .
@@VK-kt2vr управляемые с земли дроны на нуле вообще не работают - теряя управление или падают или улетают. там в каждом окопе есть на 2.4 ггц и на 5.4 ггц глушилки..и у наших и у ихних. китай мать его.
Ця держава в даний момент зацікавлена у заміні бруківки,заборів,купівлі шкіряних барабанів і подібної херні...но тільки не у розвитку чогось нового. Поки всю верховну зраду не виженуть з палками в руках хоча би на другу лінію - діла не буде. А Героям Слава....!!!
Було б непогано, цивільних готувати не за ті кінські гроші, що зараз пропонують школи. Теж саме і з тирами. Всі кажуть, треба до армії готуватися, але, походу, треба викласти на самопідготовку декілька тисяч доларів, які є далеко не у кожного.
Для початку купіть пульт нормальний, бажано щось придатне для далекобійного модуля. До ноутбука приєднали і погнали тренуватись. Основна моторика напрацьовується без машини бо її шкода розбити.
Нажаль, війна це все ще дорого, якщо не хочете загинути майже одразу. Той же калаш/ар-ка для цивільних вартує біля тисячі доларів сумарно, плюс біля долара за кожен патрон до нього, плюс оплата інструктору за його роботу з навчання вас навичкам. Той же комплект броні+шолом це ще десь доларів 600-800 мінімум, от і маєте. Той же мавік це ще мінімум 2.5-3 тисячі, а до нього ще треба планшет, батареї, антена з кабелями, старлінк зрештою щоб з кимось зв'язатись, чи ті ж рації, і авто щоб все це перевозити
Люди... Народ Український ... допомагайте зсу повірте "пізніше" "якось іншим разом" вже може бути дуже запізно чому солдат який і так приносить себе в жертву повинен щей сам себе забезпечувати????!!! Невірю що грошей немає 😶
Зробіть будьласка випуск, що саме робить держава для військових. Бо щось як не послухаю, то тільки зп і снаряди. Можливо я не правий. Але куди не кинься все люди своїми силами роблять
@@Militarnyi ну якось дивно таке від вас читати. Я можливо не дуже обізнаний в цій справі, але навіщо так відповідати. Гарна у вас комунікація з тими хто вас підтримує.
Очевидно, що фпв дрон - це нова вундервафля, яка в силу своєї масовості і відносної простоти, може стати одним з основних типів зброї цієї і наступних війн. А отже вже зараз, на мою думку, є не менш важливим розробляти масові, дешеві і мобільні засоби протидії цим дронам. Бо окоп тепер не на стільки хороше місце для схову.
Цікаво, як бачать локалізацію виробництва? В нас є виробники електроніки для дронів? Немає. Чи є підприємства які виробляють електронні компоненти для електроніки? Немає. Замість будування ТРЦ треба було розвивати власне наукоємне виробництво. Але судячи з усього держава в цьому не зацікавлена.
В російських пабліках на цьому тижні повідомлялося що вони отримали партію таких дронів в кількості 500 шт і ще очікують таку саму партію. Звісно навчання операторів то само собою. І проти такого ураження немає імунітету в західного озброєння, треба нашій державі допомогти, волонтери та населення не витягнуть таких об'ємів щоб досягти паритету з ворогом
Держава .... з ... громадянським суспільством ... Ем, а як же корупція? Їй же теж треба місце пригріти у цій схемі. З цією "державою" вже нічого ловити. Це якраз нагода створювати щось нове. І так, громадянське суспільство озброєне дронами - це вже цікавіше проти якогось там беркута.
Зачем дроны, у гражданского общества, есть десятки тысяч автоматов. Вот только автоматы, пулеметы и гранатометы, на руках у населения, никоим образом не защищают от коррупции.
гвинти та рами цілком можно самим робити, це не надскладне виробництво. Двигуни та літій точно не тільки в Китаї роблять, як і електроніку (деякі компанії у нас збирають плати). Інше питання це ціни. Але інше питання в тому що державні органи малоефективні, так як не можуть самостійно організувати виробництво (щоб вироби були не 3х від ціни аналога), або дати додаткові можливості приватним виробникам
@@romanv951 а зібрані плати були де підготовлені та комплектуючі з якої країни? скоріш за все там типові кітові плати які просто розпаюють у нас, але є підозри, що ручна праця тих хто це робить не особливо дешевше ніж заводське рішення
@@ВолодимирС-к8ш хай не дешевше, проте локалізація виробництва всередині країни гарантує відсутність проблем з логістикою, бюрократією з іноземними контрактами, постійні перепони з перетином кордону товарами подвійного призначення і підтримання певної дипломатії з країнами постачальниками, які можуть використовувати цей фактор як можливість впливу.
А в рф вони на державному рівні вливають мільйони $ в розвиток дронів,вони відгребли спочатку від наших дронів,і зараз наздоганяють в цій сфері,+ волонтери їх теж в цій темі працюють. В Донецьку дітей на сімуляторах вчать..це пілоти через місяць...
пан Максим правильно сказав, це все, - то дитячий конструктор лєго, без інвестицій й залучення військових інженерів-конструкторів з західних країн. Рашисти он вже навчились Лелек садити...
З приводу першого інтерв'ю. Нажаль відв'язатись від Китаю і локалізувати виробництво дронів так просто не вийде. Ми можемо частково то локалізувати, але не повністю і точно не за пів року. Те що ми можемо локалізувати зараз: рами, пропелери, механічні компоненти, проводка, виготовлення друкованих плат і їх збірка (але не виготовлення компонентів). Те що можна купляти НЕ в Китаї: батареї, роз'єми, можливо мотори. Те що ніяк не вийде швидко або недорого локалізувати: більшість електронних компонентів. Звісно хочеться бачити своє незалежне виробництво дронів і треба до того рухатись. Edit: з приводу інших інтерв'ю - можна було би і не називати конкретні частоти, хоча вони і є стандартними.
Вы правы, локализация возможна, но все, что могли, уже локализовали - рама, самая простая деталь. В локализации печатных плат и их монтажа - по сути, ничего не даст, кроме удорожания в несколько раз. Покупка разъемов, аккумуляторов, двигателей, камер за пределами Китая, конечно возможна, но зачем платить посредникам и увеличивать транспортные расходы, если можно купить из первых рук, в Китае, да еще и дешевле.
Чи можна використовувати проти дронів кулемети М134 Minigun? Виставляти їх за позиціями і прикривати позиції. Використовуючи оптичні приціли, приціли нічного бачення.
Для чего, какое конкурентное преимущество получат эти изделия, по сравнению с китайскими!? Кто будет покупать более дорогие компоненты местного производства, и при том, что все остальные, по прежнему будут китайские. А еще надо учитывать, что аккумуляторы используют не всегда новые, если есть вариант, то предпочтение отдадут элементам из поврежденных батарей, электромобилей Тесла.
Ца цим майбутнє. Я військовий, зараз на відновленні. Купив пульт, ноутбук, тренуюся самостійно. Будемо працювати
Дякую за службу! Успіхів в навчанні!
Літай в lift off
Вчися літати в acro режимі
@@Mel_Vid дайвити в трубу буржуйки не доведеться)
@@Mel_Vid в цьому режимі літаю вже як дорослий в симуляторі
FPVFreerider ,карта пустеляя ,коло на час пройшов 24.62с
Дуже приємно бачити стільки українських виробників, українське небо для українських птахів
Вам же сами участники конференции сказали, что производства нет, есть сборка из китайских комплектующих, на уровне детских конструкторов. МО Украины даже не сформулировало единых требований к таким дронам.
L
L 1:54 99000ĺ⁹l0ll900l00l99
00
Який крутезний випуск! Дякую, було цікаво побачити цих ентузіастів
Загалом ,ця тема - дійсна варта уваги 👍🇺🇦 Хоча, я сам почав цим займатись ще у 2016 році , у 2017 більш меньш почало нормально виходить 😎 І що ,саме цікаве - в те що ця тема має військовий напрямок ,купа колег не вірили 🤔, сміялися що я говорив про можливість скидання бомб з дронів !😎
Ось як це починалося ! ruclips.net/video/juNwaEhPprU/видео.html , ruclips.net/video/2efYoov5E3Y/видео.html
Навіть такі "модернізації" вдавалися ! ruclips.net/video/Brw1_5b808k/видео.html
Багато людей "не вірили" і "сміялися"
АЛЕ,
ми з хлопцями в 2015, коли демобілізувалися, - прощалися словами "ну, до зустрічі" ...
@@PavloLukashuk эх... последние соревы от Rotor GP в Киеве(((
@@PavloLukashuk Дякую вам
Слава та подяка ЗАХИСНИКАМ та ЗАХИСНИЦЯМ УКРАЇНИ!
Повертайтесь живими.
Переможемо.
Вашій команді дякую за роботу.
Партнерам подяка за підтримку.
Дякую за репортаж
Дуже пишаюся українським FPV комьюніті
Дуже крутий випуск! Приємно, що у нас є стільки українських виробників. Сподіваємось що виробництво буде тільки масштабуватись, дуже перспективний напрям
Це скоріше збірка з компонентів, а не виробництво.
Вы были невнимательны, производство в Китае, в Украине только собирают детали конструктора и не более того. Причем официально завести комплектующие проблематично из-за контролирующих органов в Украине. Комплектующие завозят контрабандой, даже посылки с АлиЭкспресс с комплектующими для сборки таких дронов, задерживает таможня.
@@govadi2784 Геть zелену zрадницьку владу !!!
Хороший матеріал. Було б цікаво почути про роботу під РЕБ.
Відсутність компетентних кадрів, власного виробництва - 100%.
Нульова, все збирається з цивільних компонентів
@@serhiisse2321 Справа ж не лише в цивільних компонентах, але й в каналі зв'язку, архітектурі електроніки.
@@serhiisse2321 питання софту, реб може вирубити контроль, але невеличка плата для автономної роботи це реально. Як і повернення додому по компасу і сісти по барометру.
@@vladimirzaika3594 така плата вже є в любому дроні, так і є питання софту
@@serhiisse2321 скинете назву? Бо я щось не бачив fpv дронів з системою наведення по камері?
Щиро дякую за важливу та невтомну працю.
Слава Україні.
Нажаль росіяни не відстають - в них FPV збираються в промислових масштабах, купа волонтерів збирає шалені кошти. Тобто це вже війна народ на народ, один народ ненавидить і намагається знищити інший. Згадайте це, коли будете чути що у війні винен лише путін.
Насправді їм потрібно ще навчити когось, щоб зміг керувати, якість цих дронів, площа території застосування навіть у цих масштабах вони не зможуть покрити площу. І дронами війну не виграти, це скоріше засіб трохи пом'якшити оборону
@@TheTeamen дрони можуть допомогти відбити наступ на ділянках де є насиченість цими дронами
На власні очі бачив? Де ви тільки беретесь з такими заявами?
@@stanislav6180 з ботоферм
@@stanislav6180 Там дійсно промвиробництво дронів FPV і причому за держкошти
Найважливіше завдання - локалізація розробки і виробництва в Україні.
Це не тільки на воєнний час завдання, але й після нашої Перемоги знадобиться.
Звісно, але ж це потребує купи хороших інженерів з гідною оплатою їх праці. А наша совкова система освіти дуже застаріла і теж потребує модернізації. Можна побудувати сучасний завод з виробництва чіпів, модулів, мікросхем, але ж хто буде на ньому працювати? Та ще й судова система у нас...так собі, дуже поширена корупція і кумовство. Багато проблем з тою локалізацією.
@@АфриканСвиридович-к6м Для того щоб працювати на заводі багато розуму не треба, там конвеєр. Розум треба щоб побудувати конвеєр
Для того чтобы вкладывать деньги в производство комплектующих, бизнесмен должен понимать, что будет спрос и он не только вернет вложения, но и получит прибыль. А сейчас ему обеспечена только головная боль от государственных структур и конкуренция со стороны китайских производителей.
@@govadi2784 Так якшо почати робити нормальні комплектуючі, добротні такі, якісні, продумані, то потім не тільки Україна буде їх закупляти. США з радістю почали б купляти вироби такого штибу не в Китаю. Тут питання 4-5 авантюрних інвесторів, які будуть думати "круто, давайте робити" а не "как би мнє отбить стоімость вложеній"
@@alexferens6473 Ну а почему покупатели должны сделать выбор в пользу продукции от новичка на рынке, да еще и переплатить. Ведь китайские разработчики и производители предлагают им отработанные решения, добротные и качественные комплектующие для FTP дронов. При этом продают их во всем мира. У них налаженная кооперация с китайскими производителями процессоров, матриц, оптики и электронных комплектующих. Массовое производство и низкие издержки, позволят им получать самую низкую себестоимость продукции, китайские производители конкурируют друг с другом на мировом рынке.
Любой адекватный инвестор оценивает уровень рисков и его девиз это не "давайте сделаем круто" и потеряем деньги, а давайте сделаем, чтобы заработать денег".
Як завжди - дуже дякую.
Лайк, комент, підписка, спонсорство.
За професійну роботу!
Дякую Вам за все що робите для нашої перемоги.
З того боку це вже не менш потужно, на жаль. Включно з z-волонтерами в тилу під дахом відомої ПВК. Це я до того, що паралельно необхідно розвивати також напрямок засобів *боротьби з FPV-дронами супротивника*
маскувальні сітки навколо окопів і місць стоянки техніки в яких цей пропєллєр застрягне ?
@@artemkravchenko2056 от термобара не спасёт, маскировочные сети не всегда успеешь поставить после зачистки/штурма, всрусские дроны быстрее долетят. Реально нужны именно ребы которые их просто убьют до прилёт на наши позиции.
Дякую! дуже цікавий контент
Дякую. Хай щастить.
Треба не тільки розвивати FPV дрони, а й протидію проти ним заздалегідь. Вже вчора треба було...
Дуже чіко окреслено коло питань, наступне слово за державою! Терміново!
Чоловіче - РЕСПЕКТ! ❤
Коментар з декількох слів для підтримки каналу :)
Дякую за цікаве відео!
Чуваки під час війни створюють світові речі, які Держава навіть осмислити їх потужність не може до кінця.Честь та хвала їм. Звісно в майбутньому це будуть топ виробництва та й певне не тільки Європа)
Да, китайцы в этом плане молодцы. Если такое они продают школьникам на Алиэкспресс, то для своей армии у них уже почти готовы решения следующего поколения, под управлением искусственного интеллекта, рой таких дронов.
Зараз досі існує дуже велика проблема з переводами фахівців (пілотів) в новоутворенні підрозділи ЗСУ - ударні роти БПЛА з інших підрозділів особливо з ТРО. Втрачаємо час та пілотів нажаль.
ДУЖЕ вражений успіхами наших розробників, так тримати! Слава Україні!
Війну виграє той, у кого буде більше дронів. Це війна зовсім іншого покоління. Давайте скидуватися саме на дрони та донатити на їх.
Але найбільші втрати завдає артилерія. І це факт!
госпрограммы нужны, но пока жид арахамия сидит на теме дронов далеко не уйдём.
@@ag.r9175а позиції тримає піхота, а розвідку проводе розвідка ітд. Всі молодці
@@ag.r9175 когда дронов станет столько же сколько и снарядов для арты, тогда артустановки отойдут на второй план
Дякую вам за вашу працю
Когда-то будут целые рои накрывать сектора и с помощью ИИ отлавливать технику и живые цели, но до этого ещё лет 10, война успеет закончится и начаться по новой, нужно быть готовыми.
Слава Україні!!! Героям Слава!!! Слава нації!!! П*здець російській федерації!!!
Коментар для просування та розвитку каналу. Слава Україні!!! Слава ЗСУ!!!
Який крутезний випуск! Дякую
Стандартизация дронов- это модульность. Даже при модульности дрон не будет гранатой с пропеллером. Нужно время на обучение+ личные качества организма оператора дрона (особенно FPV) + опыт после.
Як завжди влада дно повне, все залежить від волонтерів. Чого вартує держ. відкрити 1 завод з їх збірки?
Ви пробували відкрити хоч один завод?
А тепер поцікавтесь прибутковістю держпідприємств, рівнем зарплат там, і порівняйте з приватними заводами.
Не треба вимагати від держави займатись комерцією, робіть це самостійно і вимагайте зручних умов для цієї ж комерції
арахамия на дронах сидит, дружок ермака)
@@nt976в нас всі ніби до цих пір в совку живуть де всім займається тільки держава, а їх хата з краю і робити нічого не хочуть
Дякую за відео, дуже цікаво!
Дякую
53 милиона на реконструкцию парков которые выделило правительство это 100 000 ВПН дронов , зачем нам парки когда у нас война? деньги хотят на парках отмыть ?
Ммм, дрон по 530грн, математично)
@@khm_puk ой точно, не 100 000 а 5000 не так пощитал
@@Факт-й5ы та і 5000 не вийде, бо оператору дрона потрібен пульт і окуляри та різна мілочовка (разом десь під 1000$). По моїх розрахунках (закривши одне око) вийде забезпечити за цих 53млн десь 20 операторів із 100 дронами на кожного. Тобто 2000 дронів (що не є дуже багато із вищеозвученої витрати в 10 дронів на день одному оператору) + органи управління. А варто зазначити, що потрібні хоч мінімальний ремкомплект, ще один розвідувальний дрон для підтвердження/ретрансляції, сам ретранслятор (не помішало б на більші відстані), ноутбук хоча б, зарядники і т.д. та і видавати 1комплект периферії на оператора така собі ідея, бо це війна і пошкодити одиничний екземпляр елементу управління доволі легко.
До чого я це веду?
До того, що тих 53млн грн серйозної погоди в цій галузі не зробить. Як і в парках, до речі. Тому із основною тезою про "парки не на часі" я швидше згоден чим ні.
Це майбутне! Круто! Дякую за сюжет
Вісім слів у підтримку каналу! Один, два, три. І ще трішки.
Бажаємо здоровя. Удачі ВАМ.
Доволі цікаво дивитися про розвиток військового ринку дронів в Україні. Надіюсь, він і надалі буде розвиватися, адже за цим напрямком майбутнє.
Это не военные дроны, это просто использование конструктора, самостоятельной сборки развлекательного дрона в условиях войны.
@@govadi2784 та це зрозуміло, що це не військові дрони. Просто з'їзд виробників дронів проходить в контексті використання дронів в військовому напрямку. Тому я й радий за те, що ці дрони все більше використовуються в цих цілях.
@@Oli_Sander Ну, да, раз китайские производители сделали для нас, такие решения доступными, почему этим не пользоваться.
Хтось з виробників може розписати, що необхідно по обладнанню для локалізації виробництва? Щоб не просто скаржитися в нікуди, а була пропозиція, бо попит же є.
ті ж рами наче роблять і так, що і можна робити у нас - це двигуни (магніти у нас наче не роблять, а так все є), електроніку теж можна збирати у нас. Для цього всього по більшості треба спеціальні станки та інженери, не треба освоювати щось нове
Нет, конечно они не могут указать все необходимое оборудование. Так как имеют дело с готовыми комплектующими, которые производят на заводах в далеком Китае. Помимо оборудования нужны детали, техпроцесс, инженеры и рабочие. Например, изготовление печатной паты в Украине, обходиться в 2 раза дороже чем изготовление. доставка и растаможка из Китая. С каждым резистором, конденсатором и и чипом аналогичная ситуация.
Сборщики дронов даже не понимают, что такое производство, сколько нужно вложений, где взять специалистов, да просто найти рабочего.
@@govadi2784 плюсую)
Молодці!
Треба розробляти потужну систему для перехоплення їхніх дронів і відправляти їх назад в те місце звідки вони прилетіли!
нам терміново потрібно свторювати і розвивати сегмент fpv дрони-камідказде не лише в ЗСУ, а й прості школи з безкоштовним начанням, щоб фінансувались державою. Майбутнє за камікадзе! Доносьте це до Мін Оборони! Це буде вигідно нам всім.
Вподобайка на підтримку каналу
Слава Україні!🇺🇦🇺🇦
Не хлопці нам потрібні дороги і гарні металеві відбійники...
За бойовими комахами майбутнє війни і тисячі збережених життів наших військових.Слава Україні і технологіям що знищують біосміття!
Я не розумію чому держава не маштабує не вкладається в навчання операторів і масштабування виробництва цього продукту? Він себе вже зарекомендував так, що русня чуть не щодня ниє. Сотні тисяч таких дронів і може спокійно нівелювати артелерію противника. А якщо вкластися в розвиток, а саме грузопідйомності та дальності, то русню не врятує не їх «зуби драконів» не їх окопи в Криму.
Не штатний засіб ураження, треба прийняти на озброєння і вкластись в когось одного. Плюс держ контракт зазвичай фіксує якусь зборку, а вона постійно підлаштовуються під умови на фронті. Питання до мін оборони, чому воно так працює в принципі
Бо держава повільна а приватний сектор гнучкий
Це питання повинно якось позитивно вирішитись на нашу користь, це нам дуже потрібно. Потрібне вольове рішення і не одне.
Держава планує виділення з бюджета в декілька етапів, кожен з яких дуже забюракратизований, розробка -доробка пристрою, розробка способів використання, тактика стратегія використання, ввід в штатні підрозділи армії, бюджет ухвалюється після того парламентом на наступний рік і как далі, це довгий шлях.
В в контексті бюджету цього року армії виділили менше половини коштів які потрібні для війни, але це і так 43% всіх грошей країни.
На цьому складніше вкрасти, тому і нк займаються
Цікава тема, дякую
Потрібно більше гаражів де це збирають, тому що поки ми будемо чекати державні замовлення та сертифікації війна закінчиться для нас поразкою. Хотіли б доєднатися до комьюніти та почати працювати на перемогу у сфері збору та розробки дронів. Можливо є онлайн ком юніті, напишіть !!! Вірно сказано, потрібно починати виробляти все у середені держави.
Ігор, згоден!
Також (одразу) треба дбати щоб НАШІ прості, потужні, вбивчі дрони НЕ МОГЛИ використовувати узкіє
Для этого их надо производить с изначально зауженной функцией защиты, а не собирать из китайских комплектующих для развития детского творчества с АлиЭкспресс.
@@govadi2784 и?
Полегчало тебе?
Или помогай- или не пи@ди
@@ВасильЗамишляєв И? И это невозможно реализовать, с той стороны дроны из тех же самых компонентов.
Мне изначально не было тяжело. Ну конечно же помогаю, любой ко платит налоги в бюджет Украины, оказывает помощь.
Всім ентузіастам сил, вдачі і хороших інвесторів
Спасибі за интервю ви сказали золоти слова
Можна зробити мережеву комп'ютерну гру з принципами управління як у цих дронів. І на уроках воєнної справи в старших класах школи влаштовувати матчі як колись у грі War Wings. І учням цікаво, і державі корисно - стіко потенційних операторів буде прямо зі школи виходити!
Вже давно все є. Liftoff, наприклад.
Купа їх, Velocidrone, DCL, Tryp
Таких вже дофіга
@@vladimirzaika3594 назви хоч одну з модулюванням скиду...
Класс! Тішусь як дитина, тим що маємо такі розробки. Шкода, що держава перешкоджає розвитку.
Ну так это и есть развлечение для 12-14 летних школьников, которые не прогуливали уроков физики и не подсели на пиво и сигареты.
Моторы, электроника, акумуляторы, винты, все с Китая. Локализовать сборку? Но это не рашает что большая часть критических деталей будет с Китая с всеми вытекающими
*локалізувати виробництво комплектуючих
вроде как все кроме электроники можно перевести на локальное производство, было бы желание, но и собирать электронные платы тоже можно, другой вопрос в цене по сравнению с Китаем. Если вы не пустословите - скажите что именно критически зависит от Китая и не может быть поставлено с других стран
@@romanv951 поставлено може бути. Але питання ціни і розміру партій. Тут головна перевага - це дешеве лайно. А таке масово зараз може робити лише Китай.
А налагодити виробництво чіпів у нас хіба можливо?
@@maximbezzubenko4150 для чого? це того не вартує на даний момент
Треба китайцям подякувати за таке диво техніки. Вони нам тубільцям таке чудо привезли!!!!
Максим Шеремет - красавчик, сказав як э! Де в хрена держава?????? А все крадуть, все ненажруться!
Боже бомби Бєлгород)
Дуже перспективний напрям! Аби обрати пару трійку найвдаліших моделей і декільком фірмам на збірку! Щоб була якась стандартизація компонентів, архітектури софту та керування!
Ще б аналоги клятих шахідів виробляти хоча би пару сотень на місяць - ото б взагалі пожежа була(і в прямому сенсі і в переносному) 😊
Напрям перспективний але нажаль не у тому вигляді що він є зараз. Дрони дуже вразливі до ребу. І без серйозних інвестицій в апаратуру цього не уникнути
@@vladimirzaika3594 та це зрозуміло, проте реб теж на всій лінії фронту не наставиш))) та й тут має теж працювати наша ртр яка виявлятиме джерела постановки перешкод. А там де є велика загроза подавлення та втрати дронів то застосовувати більш дорогі та захищені моделі. Проте, звісно ж, це має бути держполітика а не, знову, волонтерська ініціатива!!! Бо наші держиморди тільки плачуться шо снарядів мало, а вирішувати проблему в інший спосіб чи то розуму не вистачає, чи відкату хочеться. То шо на людей їм на"рати це давно вже зрозуміло...
@@KozakMamai поки маємо що маємо
Чудово що в Україні з"явилася велика кількість виробників дронів і шкіл пілотів, але вже давно пора щоб держава включилася в закупівлю дронів і стимулювала виробництво запчастин.
Супер. все правильно! Треба стандартизувати або хоча б формалізувати підходи, бо саме елементарне, якщо прошивка передавача і приймача FPV дрона не співпадають, то ніхто нікуди не полетить! а на 0 ніхто не буде розбиратись з прошивками.
Це вирішується ще до польотів будь-яким нормальним пілотом
@@nt976 да, но не коли в тебе сотні дронів і десятки пультів. і постійно потрібно перемикатись.
@@alexkaranda1118 десятки пультів?)
розкішно живете! в будь-якому випадку, це підготовка яку має робити пілот чи техніки ще до відправки на нуль
рэб на передовой уже дошел до состояния когда за 30 уе покупается на китае анализатор, небольшая антенка к нему и скрипт заливаются и он начинает орать когда за километр любой дрон прилетать собирается. уже сейчас мало когда можно просто взлететь вверх и вернуть птичку - находят, давят гпс и управление и все - дрон или теряется или садится. окопные персональные рэб уже в изобилии есть и у нас и у рашистов на дешевых китайских модулях. очень скоро на нуле все частоты будут тупо перекрыты наглухо. это проблема как для наших так и для их. потому этот вопрос очень скоро закроется. летать по инерциалке даже самой лучшей - бесполезно - накапливается ошибка и это не онлайн разведка. небольшое будущее есть у fpv дронов-камикадзе которые летят под 100 кмч по координатам на инерциалке и видео просто как подтверждение попадания в цель шлют направленным каналом на подвешенный на мавике ретранслятор. Уже и у них и у нас есть очень четкие алгоритмы что делать когда анализатор пищит наличие дрона. и действия эти очень эффективны - это подтверждает обьемы потерянных птичек. спутник тоже не панацея увы его легко заглушить а сделать экран чтоб отгородить наземный источник помех от слабого сигнала спутника очень сложно и он геометрически большой..тут уже взрослое пво увидит эту тарелку...моё мнение и мнение тех кто HTH и РЕБ занимаются - дроны мелкие с управлением с наземного пульта отживают своё. даже сегодня уже сложно найти диапазон какой на передке не глушат из каждого окопа .
Эту теорию мы слышали 100500раз до войны..
Ад-Хок ? Перестройка по частоті? Всю полосу в 2ГГц не закрити
Більшість фпв дронів літає без гпс
@@VK-kt2vr управляемые с земли дроны на нуле вообще не работают - теряя управление или падают или улетают. там в каждом окопе есть на 2.4 ггц и на 5.4 ггц глушилки..и у наших и у ихних. китай мать его.
@@clawham саме тому важливо зробити свою апаратуру, всі діапазони не заглушиш це вже точно, а якщо вони ще змінюються раз в 5 секунд то взагалі
Ця держава в даний момент зацікавлена у заміні бруківки,заборів,купівлі шкіряних барабанів і подібної херні...но тільки не у розвитку чогось нового. Поки всю верховну зраду не виженуть з палками в руках хоча би на другу лінію - діла не буде.
А Героям Слава....!!!
Ви круті! так тримати
FPV окуляри це не VR. Якби був VR, більшість пілотів блювала
Треба обрати найбільш вдалий проект і як можна швидше масштабувати його до кількості хоча б сотень дронів в день
Все разнообразие этих дронов ограничено набором компонентов которые производят китайцы. Оно и было представлено на конференции.
Дякую! Так, згоден. Я тільки розпочав вивчати цю тему, але сподіваюсь внести й свою лепту!
Підкажіть де як з ким можна зконтактувати?
Як звязатися з рощробниками, хочу також купувати дрони камікадзе, але потрібна констультація, які краще і так даліЮ дякую! Допоможіть)
СУПЕР
все буде Україна!!!
Це точно пріоритетна галузь. Завдяки технологіям ми можемо легко компенсувати кількість живої сили. При тому, це десятки збережених життів
Було б непогано, цивільних готувати не за ті кінські гроші, що зараз пропонують школи. Теж саме і з тирами. Всі кажуть, треба до армії готуватися, але, походу, треба викласти на самопідготовку декілька тисяч доларів, які є далеко не у кожного.
Так большое количество компьютерных игр это неплохие тренажеры для отработки таких навыков. Но даже для этого нужно потратить деньги.
Для початку купіть пульт нормальний, бажано щось придатне для далекобійного модуля. До ноутбука приєднали і погнали тренуватись. Основна моторика напрацьовується без машини бо її шкода розбити.
Нажаль, війна це все ще дорого, якщо не хочете загинути майже одразу. Той же калаш/ар-ка для цивільних вартує біля тисячі доларів сумарно, плюс біля долара за кожен патрон до нього, плюс оплата інструктору за його роботу з навчання вас навичкам.
Той же комплект броні+шолом це ще десь доларів 600-800 мінімум, от і маєте.
Той же мавік це ще мінімум 2.5-3 тисячі, а до нього ще треба планшет, батареї, антена з кабелями, старлінк зрештою щоб з кимось зв'язатись, чи ті ж рації, і авто щоб все це перевозити
Люди... Народ Український ... допомагайте зсу повірте "пізніше" "якось іншим разом" вже може бути дуже запізно чому солдат який і так приносить себе в жертву повинен щей сам себе забезпечувати????!!! Невірю що грошей немає 😶
Опять держава не дала. Я тоже считаю, что патроны, снаряды, одежда, еда и прочее подождут.
Ищите инвесторов за границей!
Побільше на Бахмут і Авдіївку!!!
Зробіть будьласка випуск, що саме робить держава для військових. Бо щось як не послухаю, то тільки зп і снаряди. Можливо я не правий. Але куди не кинься все люди своїми силами роблять
А куди ви кидались?
@@Militarnyi ну якось дивно таке від вас читати. Я можливо не дуже обізнаний в цій справі, але навіщо так відповідати. Гарна у вас комунікація з тими хто вас підтримує.
Всьди неодноразово говорять пшо держава недопомагає.. Блять ця держава лише вмїіє судям депутатам і і міністрам зарплати премії давати
Очевидно, що фпв дрон - це нова вундервафля, яка в силу своєї масовості і відносної простоти, може стати одним з основних типів зброї цієї і наступних війн. А отже вже зараз, на мою думку, є не менш важливим розробляти масові, дешеві і мобільні засоби протидії цим дронам. Бо окоп тепер не на стільки хороше місце для схову.
Слава героям України смерть ворогам подяка всім хто допомагає нашим воїнам.
Шкода що це все волонтерське Фінансування
Нажаль державі це все досраки
Цікаво, як бачать локалізацію виробництва? В нас є виробники електроніки для дронів? Немає. Чи є підприємства які виробляють електронні компоненти для електроніки? Немає.
Замість будування ТРЦ треба було розвивати власне наукоємне виробництво. Але судячи з усього держава в цьому не зацікавлена.
В російських пабліках на цьому тижні повідомлялося що вони отримали партію таких дронів в кількості 500 шт і ще очікують таку саму партію.
Звісно навчання операторів то само собою.
І проти такого ураження немає імунітету в західного озброєння, треба нашій державі допомогти, волонтери та населення не витягнуть таких об'ємів щоб досягти паритету з ворогом
цікаво, вони встигнуть їх продати по дорозі на передову, чи нашим хлопцям дістануться незвичні трофеї?
@@grellixgrellixi9580 вже такі як ви сміялися від чмобіків. Але нашим хлопцям на фронті геть не смішно. Не будьте романтиком і не недооцінюйте ворога.
@@artemkravchenko2056 ви романтик. Як говорив в інтервью один з кіборгів "на фронті першими гинуть романтики".
Все буде Україна!!!
5:17 мольфар-дуже мощний боєць😅😂
Кращі)
Держава .... з ... громадянським суспільством ... Ем, а як же корупція? Їй же теж треба місце пригріти у цій схемі.
З цією "державою" вже нічого ловити. Це якраз нагода створювати щось нове. І так, громадянське суспільство озброєне дронами - це вже цікавіше проти якогось там беркута.
Зачем дроны, у гражданского общества, есть десятки тысяч автоматов. Вот только автоматы, пулеметы и гранатометы, на руках у населения, никоим образом не защищают от коррупции.
Мілітарний - топ! 💪
Майбутнє FPV-дронів в Україні - репортаж
Це файна вмставка,пташкі твкі потрібну вороги беруть натовпом,українці технологією лойк шер донат
Прикол цих приблуд в тому, що всі комплектуючі виготовлені в Китаї. Але нажаль…
Ну потім зможемо виробляти самі, але зараз немає часу на це, скоріше готові компоненти купити
гвинти та рами цілком можно самим робити, це не надскладне виробництво. Двигуни та літій точно не тільки в Китаї роблять, як і електроніку (деякі компанії у нас збирають плати). Інше питання це ціни. Але інше питання в тому що державні органи малоефективні, так як не можуть самостійно організувати виробництво (щоб вироби були не 3х від ціни аналога), або дати додаткові можливості приватним виробникам
@@romanv951 а зібрані плати були де підготовлені та комплектуючі з якої країни?
скоріш за все там типові кітові плати які просто розпаюють у нас, але є підозри, що ручна праця тих хто це робить не особливо дешевше ніж заводське рішення
@@ВолодимирС-к8ш хай не дешевше, проте локалізація виробництва всередині країни гарантує відсутність проблем з логістикою, бюрократією з іноземними контрактами, постійні перепони з перетином кордону товарами подвійного призначення і підтримання певної дипломатії з країнами постачальниками, які можуть використовувати цей фактор як можливість впливу.
А в рф вони на державному рівні вливають мільйони $ в розвиток дронів,вони відгребли спочатку від наших дронів,і зараз наздоганяють в цій сфері,+ волонтери їх теж в цій темі працюють. В Донецьку дітей на сімуляторах вчать..це пілоти через місяць...
Агонь. Всім удачі
Злодій Татарський дав їм найкращу рекламу!!!
VPN дрони
@@volodymyr3093 😂
пан Максим правильно сказав, це все, - то дитячий конструктор лєго, без інвестицій й залучення військових інженерів-конструкторів з західних країн. Рашисти он вже навчились Лелек садити...
дуже багато виробників дронів камікадзе, які показують свої моделі і говорять: робити такі дрони дуже просто, але держава не хоче
Треба в школах запроваджувати навчання FPV.
Может лучше уроков физики, математик и химии сделать больше. А в компьютерные игры, дети и так играют.
З приводу першого інтерв'ю. Нажаль відв'язатись від Китаю і локалізувати виробництво дронів так просто не вийде. Ми можемо частково то локалізувати, але не повністю і точно не за пів року. Те що ми можемо локалізувати зараз: рами, пропелери, механічні компоненти, проводка, виготовлення друкованих плат і їх збірка (але не виготовлення компонентів). Те що можна купляти НЕ в Китаї: батареї, роз'єми, можливо мотори. Те що ніяк не вийде швидко або недорого локалізувати: більшість електронних компонентів. Звісно хочеться бачити своє незалежне виробництво дронів і треба до того рухатись.
Edit: з приводу інших інтерв'ю - можна було би і не називати конкретні частоти, хоча вони і є стандартними.
Вы правы, локализация возможна, но все, что могли, уже локализовали - рама, самая простая деталь. В локализации печатных плат и их монтажа - по сути, ничего не даст, кроме удорожания в несколько раз. Покупка разъемов, аккумуляторов, двигателей, камер за пределами Китая, конечно возможна, но зачем платить посредникам и увеличивать транспортные расходы, если можно купить из первых рук, в Китае, да еще и дешевле.
Чи можна використовувати проти дронів кулемети М134 Minigun? Виставляти їх за позиціями і прикривати позиції. Використовуючи оптичні приціли, приціли нічного бачення.
Слава Україні! Слава Героям!💙💛
Треба Шахіди виробляти, щоб у Москві дрижали.
По факту нам потрібно налагодити виготовлення двигунів і акумуляторів
Для чего, какое конкурентное преимущество получат эти изделия, по сравнению с китайскими!? Кто будет покупать более дорогие компоненты местного производства, и при том, что все остальные, по прежнему будут китайские.
А еще надо учитывать, что аккумуляторы используют не всегда новые, если есть вариант, то предпочтение отдадут элементам из поврежденных батарей, электромобилей Тесла.